Meik

Kaheksa nõuannet naha külma eest kaitsmiseks

Tere, armas STAGECOLOR COSMETICSi blogi lugeja! Nii tore sind siin jälle näha ❤️.

Kätte on jõudnud sügis ning külmad ilmad teretavad meid hommikukohvi kõrval. On aeg vaikselt kapi sügavustest välja otsida villane sall ja soojad kindad. Aga kas oled mõelnud ka sellele, kuidas kaitsta nahka külma eest? Madalate temperatuuridega kaasnevad tihti kuivus, punetus ja kiskuv tunne, mis võivad näonahka tõsiselt kurnata. Seega räägime täna sellest, kuidas talvine nahahooldus võib teha imesid ja hoida naha tervena ka kõige külmematel päevadel (sest olgem ausad, -15 kraadi on kiiremini käes, kui tahaksime 🥶).

☁️ Vaheta kergemad tooted toitvamate vastu

Kui ilmad muutuvad külmaks ja tuuliseks, vajab nahk lisaniisutust. See tähendab, et kerged niisutajad ja geelkreemid, mida suvel armastasid, ei pruugi talvel enam piisavalt niisutust pakkuda.

Toitev kreem: Tööle minnes on oluline kaitsta oma nahka külma ja tuule eest, nii et vali toitev kreem, mis loob nahale kaitsva barjääri. Otsi niisutajat, mis sisaldab selliseid koostisosi nagu hüaluroonhape, glütseriin või skvalaan – need aitavad nahal säilitada niiskust ja tugevdavad naha kaitsebarjääri.

Öine hooldus: Kuna öösel on naha taastumisvõime kõrgem, kasuta paksu öökreemi või niisutavat öömaski, et aidata nahal päevastest üleelamistest taastuda.

 Kui nahk on väga kuiv ja kipub ketendama, lisa oma niisutusrežiimi mõni tilk näoõli. See aitab lukustada niiskuse ja kaitseb nahka veelgi paremini.

Ära unusta päikesekaitset!☀️

Jah, isegi talvel vajab nahk päikesekaitset! Kuigi päikest näeme harva ja suurt soojendavat tunnet see ei anna, on UV-kiired endiselt olemas ja need võivad nahka kahjustada ka külmadel kuudel. Eriti kui plaanid veeta aega väljas, näiteks lumelauatamas, suusatamas või kasvõi koeraga jalutades, siis päikesekaitsekreem on absoluutselt vajalik.

Päikesekaitsekreem: Valida võiksid SPF-ga kreemi, mis pakub kaitset nii UVA kui UVB kiirte eest. Kui Sinu nahk on kuiv, eelista päikesekaitset, mis sisaldab ka niisutavaid koostisosi, et see ei kuivataks nahka.

Huulepalsam: Talveks on hea investeerida niisutavasse huulepalsamisse, sest huuled kipuvad külma käes kergesti kuivama ja lõhenema.

 Kui veedad aega mägedes või lumistes tingimustes, siis peegeldub päikesekiirgus lumelt veelgi intensiivsemalt. Seega on päikesekaitse talvel lausa kohustuslik!

Õrn puhastus💧

Tavaliselt kasutame hommikul ja õhtul puhastusvahendit, et eemaldada mustus ja meik, kuid talvel tuleb selles rutiinis olla eriti ettevaatlik. Karmid puhastusvahendid, mis suvel töötasid suurepäraselt, võivad külma ilmaga nahka üleliia kuivatada ja isegi ärritada.

Kreemjad või õlibaasil puhastusvahendid: Vaheta oma tavaline puhastusgeel välja õrna ja kreemja puhastusvahendi vastu. Kui Sul on väga kuiv nahk, proovi puhastusõli või puhastuspiima, mis puhastab nahka õrnalt, kuid niisutab samal ajal.

Ära pese nägu liiga kuuma veega: Kuigi võib olla ahvatlev sooja veega nägu loputada, võib see nahka veelgi rohkem kuivatada. Eelista leiget vett, mis on nahale õrnem ja säilitab loomuliku niiskustaseme.

 Pärast näo pesemist tupsuta nahk pehme rätikuga kuivaks – ära hõõru, sest see võib ärritada nahka ja põhjustada punetust.

Lisa nahahooldusse seerum❄️

Kui Su nahk vajab talvel eriti sügavat niisutust ja hoolitsust, siis on seerumid suurepärane viis lisada oma nahahooldusrutiini veelgi rohkem niiskust ja toitaineid. Seerumid on kontsentreeritud ja pakatavad aktiivainetest, mis jõuavad sügavale naha sisse ja teevad oma tööd seal, kus seda kõige rohkem vaja on.

Niisutav seerum: Otsi seerumeid, mis sisaldavad hüaluroonhapet, vitamiini C või E – need koostisosad aitavad lukustada niiskuse ja kaitsevad nahka vabade radikaalide eest.

Rahustav seerum: Kui nahk kipub talvel punetama või ärrituma, proovi rahustavat seerumit, mis sisaldab näiteks aloe verat või allantoiini, et rahustada nahaärritusi ja leevendada kuivust.

 Seerumit on hea kanda niiskele nahale, kuna see aitab niisutavatel koostisosadel paremini imenduda ja nahka niisutada.

Kaitse tundlikku nahka🌤️

Külm ilm võib nahka erineval viisil mõjutada, eriti õrnematel piirkondadel nagu huuled, käed ja silmade ümbrus. Seetõttu tasub need kohad talvel veelgi hoolikamalt kaitsta.

Huulte hooldus: Huulte nahk on eriti õrn ja külma ning tuule käes kuivab kiiresti. Kanna iga päev niisutavat huuleõli.

Silmaümbruse nahk: Silmade ümbruse nahk on palju õhem ja tundlikum kui ülejäänud nägu, nii et vali õrn ja niisutav silmakreem, mis hoiab selle piirkonna elastse ja siledana ka talvel.

Käte hooldus: Kuigi me kipume keskenduma näonahale, on käed üks esimesi kohti, kus külmakahjustusi näha on. Kasuta kätekreemi alati, kui lähed külma kätte ja ära unusta kindaid!

Hoia huuleõli ja kätekreem alati oma käekotis, nii ei unusta sa neid kasutada, kui oled samasugune tuulepea nagu mina 😊.

Joo rohkelt vett ja söö tervislikku toitu🌊

Talvel kipume sageli unustama veejoomise, sest külmadel päevadel ei teki janutunnet sama kiiresti kui suvel. Kuid naha niisutamine ei tule ainult kreemidest – ka kehasisene niisutus on ülitähtis.

Joo vett: See aitab nahal niiskust säilitada ja näha välja tervislik ja elastne.

Söö tervislikult: Teatud toidud aitavad nahal niisutust säilitada. Lisa oma menüüsse toite, mis sisaldavad omega-3 rasvhappeid nagu kala, linaseemned ja kreeka pähklid. Samuti on suurepärased valikud vee- ja antioksüdandirikkad toidud nagu kurk, spinat ja apelsinid.

Taimeteed on talvel suurepärane viis nii sooja saada kui ka vett tarbida. Proovi näiteks rohelist teed, mis sisaldab rohkelt antioksüdante ja toetab ka naha tervist.

Näo ja keha kaitsmine riietega👠

Ära unusta, et füüsiline kaitse on sama oluline kui nahahooldustooted. Nägu ja käed on need kohad, mis on kõige rohkem külma käes, nii et riietu vastavalt.

Kindad: Käte nahk on eriti haavatav, kuna see on sageli paljas ja otseselt külmaga kokku puutuv. Investeeri paaridesse sooja kindaid, eelistatavalt nahast või villast, mis aitavad hoida käed pehmed ja niisutatud.

  • Sall ja müts: Kui tuul ja külm on eriti karmid, kaitse oma nägu ja kaela pehme villase salli ja sooja mütsiga. Sall kaitseb nahka tuule eest, vähendades külmast tingitud punetust ja kuivust. 

   Kui väljas on eriti külm ja tuuline, võid enne väljumist kanda oma näole ja kätele kaitsvat palsamit või külmakaitsekreemi, mis loob nahale täiendava barjääri.

Kasuta õhuniisutajat🌈

Külma ilma mõjul kipume talvel rohkem aega veetma siseruumides, kuid kahjuks pole keskküte meie naha parim sõber. Kuiv õhk toas võib nahka niisutavatest toodetest hoolimata kuivatada ja kiskuma panna.

Niisuta õhku: Kasuta kodus või kontoris õhuniisutajat, mis aitab hoida ruumi õhuniiskustaset ja takistab naha kuivamist. Kui Sul pole õhuniisutajat, võid asetada radiaatoritele ka veekausid või niisked rätikud.

Lisa niisutus vannitoas: Kui teed sooja dušši või vanni, ära unusta kasutada kehale ja näole kohe pärast seda niisutavat kreemi. Kuigi kuum vann tundub talvel mõnus, võib see pikemas perspektiivis nahka kuivatada, nii et hoia vee temperatuur mõõdukal tasemel.

Talv võib olla väljakutseks nahale, kuid nende lihtsate hooldusnippidega saad hoida naha terve, niisutatud ja särava kogu külma hooaja jooksul. Rikkalikud niisutajad, õrnad puhastusvahendid, päikesekaitse ja õiged lisahooldused – need on võtmekohad, mis aitavad talvel naha eest parimal viisil hoolt kanda. Väike enesehooldus talvel on ka ideaalne võimalus lõõgastuda ja ennast hellitada. Lase oma nahal särada, ükskõik kui külm see ilm ka poleks!

Teie Jennifer ❤️